Zadzwoń do nas: 692 249 755, 606 891 033

Psychoterapia uzależnienia rozpoczyna się od dokładnego przyjrzenia się problemowi z jakim zgłasza się pacjent. Są to 2 – 3 spotkania diagnostyczne, na których terapeuta w przypadku zaproponowania wspólnej pracy, razem z pacjentem ustala kontrakt, zawierający w sobie cele i zasady terapii, prawdopodobny czas trwania, płatność, etc. 

W przypadku używania alkoholu, gdy terapeuta nie zdiagnozuje uzależnienia od alkoholu ale szkodliwe używanie substancji, możliwa jest terapia nastawiona na ograniczenie picia.

Psychoterapia uzależnienia ugruntowana jest w podejściu poznawczo – behawioralnym, co oznacza duży nacisk na psychoedukację dotyczącą uzależnienia oraz zadania związane
z treningami umiejętności służących zdrowieniu. Terapia rozpoczyna się od zgłębiania przez pacjenta wiedzy o  objawach jego uzależnienia, o tym jak działają mechanizmy uzależnienia, jak przekłada się teoria na jego osobiste doświadczenia. Celem jest to, by osoba uczestnicząca w procesie terapii nauczyła się żyć ze swoją chorobą, jaką jest uzależnienie.  

Do Ośrodka zapraszamy również osoby, które ukończyły program terapii podstawowej w innym miejscu. Istnieje możliwość kontynuowania terapii na etapie pogłębionym, gdzie głównymi celami do pracy jest praca nad poczuciem winy, budowaniem poczucia własnej wartości czy budowanie relacji, etc.

Cena pierwszej konsultacji (50 minut) – 120zł
Cena sesji psychoterapii (50 minut) – 120zł

Close Menu